Avrupa- Avrupa

Avrupa’daki hukuk düzeni ise yukarıda izah edilmiştir. O bir yutturmacadır. O bir insanlık değildir. Başka ulusları ezerek, inleterek kendi uluslarını güldürmek, kendi ailele­rinde sahte bir adalet nezaket ve sözde bir insanlık, hukuk gösterisi yapmaktadırlar. Onlarınki insanlık değil, ellerinde­ki teknolojik güce dayanarak yüzlerce ulusu ezmek, milyon­larca insanı ağlatmak, sızlatmaktır. Zira “Adâlet”, herkes için­dir. Onların adâleti yalnız kendileri için.

Onlar, koyun postuna bürünmüş kurtlar gibidirler.

Batılı, emperyalisttir. Emperyalizm ise büyük bir zu­lümdür. Batıllar için; orada hukuk sistemi vardır. ‘Orada adâ­let vardır. Orada özgürlük vardır. Orada insanlık vardır’, di­yenler de onların uşaklarıdır. Uşaklık ise insana yakışmaz. Za­limleri ve onların sahte hukuk ve özgürlük düzenlerini, sahte ve de geçici demokrasisini savunmak ise daha da büyük zu­lümdür. Ezilen ve sömürülen toplumlardan gerçeği gizlemek­tir.

Batı ve batı düzeninden yana olan aydınlarımızın ar­tık gerçeği insanlık âlemine açıklamalarını, ezilen uluslar ve insanlık adına rica ediyoruz. BekliyoruzAydınlarımız­dan umudumuzu kesmiyoruz. Kesmek istemiyoruz.

Şimdi tekrar “İnsan-ı Kâmil” kısmına geçelim.

← Önceki

Sonraki →