Kâzım YARDIMCI Kimdir?

Büyük Mütefekkir, Şair, Yazar ve Mutasavvıf olarak bildiğimiz Hemşehrimiz, gönüllerde yer etmiş değerli, saygın büyüğümüz Sn.Kazım YARDIMCI Beyefendi’yi 12 Mayıs 2008 de geçen yıl bu gün kaybettik.

Sayın Kâzım YARDIMCI, 1936 Adıyaman doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Adıyaman''da, Lise öğrenimini Malatya''da görmüştür. İmam Hatip Liselerinde yada ilahiyat fakültelerinde okumadığı halde Arap Dili ve Osmanlıca''yı bizzat kendi özel çabalarıyla öğrenmiştir. Soy kökü anne tarafından "HAŞİMİi" ailesine dayanmaktadır.

Hemen hemen tüm hayatını Tasavvufi araştırmalar üzerine adamıştır, çalışmalarını 40 yılı aşkın süredir bu sahada sürdürdü.

Yazarımız, şu ana kadar sekiz (8) kitap yazmış, bunların tamamı İngilizce''ye çevrilmiştir.

Ayrıca yüze yakın konu başlıklı yazıları www.varliktanveriler.com sitesinde Türkçe ve İngilizce olarak yer almaktadır.

Yazarımızın geçen yıl yayınlanan 3 ciltten oluşan RUFAİ KÜLLİYATI ''Bütün yönleriyle Tasavvuf ve Rufai Külliyatı'' isimli kitabı, Varlık, Muhammed İsa Adem,İslamda Mezhepler ve Yükseliş, İnsanda Yükselme, İslam Ekonomisi, İslam da Şeriat ve Tarikat, Günahsızlar isimli toplam 7 kitabını ve verilerini içine almıştır.

Bu külliyatta ''Allah, Kâinat(evren) ve İnsanın'''' gerçeğini, Tasavvufla (meta fizik) ilgili her bir konuyu ayrıntılı olarak; diğer dini ve İslami- felsefi-kelâmi-fıkhi konuları ise kısmen ayrıntılı ve kısmen özet de olsa müşkülünüz olan her bir konuyu bulabilirsiniz. Ansiklopedik bir durum arz eder. Ancak ansiklopedilerde bulamayacağınız ve tatmin olamayacağınız konularda da sizleri tatmin edici bir içerik taşıdığını da görebilirsiniz.

Bu kitaplar ve veriler ticari maksatla yazılmamıştır. Yazara ait bütün kitaplar ve veriler Internete tamamen yüklenmiş ve insanlığa sunulmuştur. Yaşamı boyunca şandan, şöhretten kaçmıştır.

İstediğiniz kitabı ve veriyi yazarın www.varliktanveriler.com sitesinde Türkçe ve İngilizce olarak bulabilirsiniz ve oradan okuyabilirsiniz. İsterseniz bu kitapları ve verileri www.varliktanveriler.com dan bilgisayarınıza indirerek veya fasikül halinde yazdırarak ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

Hiçbir yazar kitaplarını ve yazılarını baştan sona internet yolu ile insanlığa sunmamıştır. Bu yazarın kendine özgü bir farkıdır. Yazarımız hiçbir maddi menfaat beklememektedir. Bunu Allah rızası ve insanlığa olan sevgisinden dolayı yapmaktadır. BU BİR FARKTIR.

12 Mayıs 2009 tarihinde Adıyaman’da Olay gazetesinde Saygıdeğer Hocamız Kazım Yardımcı hakkında çıkan yazı.

Paylaş: